Previous slide
Next slide

Zeszyt 3 – KRAJOBRAZ I DZIEDZICTWO KULTUROWE WSI W AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ

Publikacja prezentuje wnioski z badań, których celem była dignoza obecnego stanu krajobrazu kulturowego na obszarach wiejskich aglomeracji poznańskiej oraz sformułowanie zasad jego kształtowania i ochrony. Badani objęły następujące zagadnienia: charakterystykę krajobrazu ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki form regionalnych, analizę walorów kulturowych, historycznych i estetyczno – wizualnych, ocenę dynamiki krajobrazu, skazanie kierunków i stref przekształceń oraz identyfikację zagrożeń, wynikających ze współczesnych trendów rozwojowych aglomeracji.

Ważnym elementem opracowania jest analiza i ocena istniejących instrumentów i działań w zakresie ochrony krajobrazu kulturowego w gminach. Na podstawie przeprowadzonych badań sformułowano założenia polityki krajobrazowej, która jest istotnym elementem strategii rozwoju aglomeracji poznańskiej  

Autorzy:
Elżbieta Raszeja
Agnieszka Wilkaniec
Ewa de Mezer
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Bogucki Wydawnictwo Naukowe, Poznań 2010

https://uam-my.sharepoint.com/:b:/g/personal/cbm_amu_edu_pl/EXEJNtKi9cBHpnn27YxxUuoBT7Napd8smg5CX85xWa6geA?e=oretCK

On Key

Related Posts

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Informacje ogólne Centrum Badań Metropolitalnych UAM zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.